
Kinek kötelező a továbbképzés?
Érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálóknak, Erősáramú berendezések felülvizsgálóinak, Villámvédelmi berendezések felülvizsgálóinak
A felsorolt munkakörök betöltésének feltétele, hogy a munkakört betöltő személy, az OKJ szakképesítést igazoló bizonyítványának kiállítását követő 5 éven belül a szakterületének megfelelő továbbképzésen, vagy továbbképzéseken részt vegyen, és sikeres vizsgát, vizsgákat tegyen.
Milyen gyakorisággal kell a továbbképzésen részt venni és vizsgázni?
Az előzőekben felsorolt, műszaki biztonság szempontjából jelentős munkakörök betöltéséhez ötévenként kötelező a továbbképzés szakterületenként.
Mi a célja a továbbképzésnek?
A szakterületre vonatkozó hatályos jogszabályi előírások, érvényes műszaki szabványok megismerése, valamint a felülvizsgálathoz szükséges korszerű műszaki-biztonsági szakmai anyag elsajátítása céljából.
Lehet-e egyszerre több továbbképzésen (ÉV, EBF, VVF) részt venni?
Az egyes képzések tartalma eltérő, így nem lehet egy napon több képzésen, illetve az adott képzéshez kapcsolódó vizsgán részt venni.
Mennyi időt vesz igénybe a képzés és a vizsga?
A képzések 8 tanórásak szakirányonként, melyet – ugyanazon a napon – írásbeli és szóbeli vizsga követ.
Megengedett a hiányzás a képzésről?
A 8 tanórás jelenléti képzésről nem lehet hiányozni.
Milyen vizsgatevékenységek lesznek?
Írásbeli vizsgatevékenység: Az írásbeli vizsgatevékenység egy gyakorlati problémával kapcsolatos ismeretek összefoglalása és értékelése. Az írásbeli feladatlap előzetesen nem ismertethető meg a résztvevőkkel.
Szóbeli vizsgatevékenység: Válaszadás a szakmai feladatok témaköréhez kapcsolódó tételsorokból húzott szóbeli vizsgakérdésre. A szóbeli vizsgakérdéseket minden jelentkezőnek előzetesen megküldjük!